-.:::Prowebciyiz Forum:::.-

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
-.:::Prowebciyiz Forum:::.-

Türkiyenin Yeni Ama Bi O Kadar da Rakipsiz Türk Forumu

yüksek gerilim hattı, kablo kesme makası, tel çekme makinesi, pabuç sıkma pensesi, hidrolik pabuç sıkma pensesi, kablo sıyırma, skp sıkma pensesi, yüksek gerilim hatları, kablo soyma, kapma üreticisi. ankara reklam; ankara dijital baskı, uv baskı. 333etiket;makine etiketi; iş güvenliği levhası, metal etiket, alüminyum etiket, leksan etiket, uv baskı, folyo etiket, pvc etiket, ankara etiket yapmaktadır.

333 Reklam;uyarı ve ikaz levhaları, ankara araç giydirme,ankara cnc kesim,ankara dijital baskı,ankara fotoğraf baskı, ankara kanvas tablo, ankara reklam, ankara tabela, ankara totem, ankara ışıklı tabela, ankara ışıksız tabela, ankara krom kutu harf tabela, uv baskı, asit indirme etiket, cnc kesim ankara, kanvas tablo ankara, latex baskı, uyarı ikaz levhaları üreticisidir. Ankara Reklam dijital baskı; ankara dijital baskı, kanvas tablo ankara, kanvas baskı ankara, uv baskı ankara, yapıyoruz. Şah Reklam; ankara tabela, tabelacı, ankara reklam, ankara ışıklı tabela, ankara ışıksız tabela, ışıklı tabela, ışıksız tabela, ankara araç giydirme imalatıdır Şah!. ankara mimari maket, ankara maket,

333baskı :ankara fotoğraf baskı, ankara dijital baskı, ankara uv baskı, ankara baskı, ankara poster, fotoblok baskı, ankara lazer kesim, dijital fotoğraf baskı, kanvas fotoğraf baskı.

İyiolsun : ankara kanvas tablo,ankara kanvas baskı

Ankara Metal Etiket :makina etiketi, trafo etiketi, metal etiket ankara, leksan etiket, asit indirme etiket, paslanmaz etiket, ankara metal etiket üretmekte.

Uv firmamız;uv baskı,pleksi uv baskı.

333 Ajans ile ;ankara kurumsal kimlik, reklam ajansı ankara,ankara reklam ajansları,ankara reklam ajansı, ankara logo tasarım,web tasarım ostim, reklam ankara,ankara dijital baskıyapmaktadır.

Güneş Arge ,makine tasarım, ankara plastik kalıp,ankara plastik enjeksiyon,cnc talaşlı imalatöncüsü.

Anıl; asansör,ankara asansör,ankara asansör bakımı,ankara asansör montajı,ankara asansör montajı,ankara asansör revizyonu,ankara asansör revizyonu,insan asansörü,paket asansör,paket asansör,engelli asansörü firması. Asansör; asansör,ankara asansör,ankara asansör bakımı,ankara asansör montajı,ankara asansör montajı,ankara asansör revizyonu,ankara asansör revizyonu hizmetleri. Ankarada; ankara araç giydirme,tır giydirme,ankara araç kaplama,otobüs giydirme,minibüs giydirme,reklam giydirme,araç folyo sökme,araç giydirme,ankara folyo kaplama,folyo kaplama,karavan giydirme firması.

Erdal Bilişim;ankara kurumsal kimlik,ankara sosyal medya ajansı,ankara grafik tasarım,ankara reklam ajansı,ankara reklam ajansları,ankara seo ajansıkonularında lider.

Firmamız;ankara reklam ajansı, ankara reklam ajansları yürütmektedir. Vava Medya :antalya reklam ajansı, antalya sosyal medya ajansı, antalya kurumsal kimlik tasarım, antalya drone çekimi, tam hizmet reklam ajansı, denizli reklam ajansı, antalya en iyi reklam ajansı, izmir en iyi reklam ajansı, izmir en iyi ajansçözümleridir.

Decorgrup; duvar çıtası, poliüretan çıta, boyanabilir çıta, dekoratif çıta, ankara kartonpiyer ürünlerini titizlikle üretmektedir.

Mediface güzelleşmenize yardımcı olan bir; antalya burun estetiği, antalya estetik burun, antalya göz kapağı estetiği, antalya bişektomi, antalya yanak estetiği,antalya meme implant antalya saç ekimi ve güzellik merkezi hastanesidir.

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] *

Admin
    Admin
    Administrator
    Administrator

Erkek
    Memleket : Ankara
    İş/Hobiler : Admin
    Lakap : Prodog
    Rep Gücü : 3

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * Empty Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] *

Mesaj tarafından Admin Perş. Mayıs 07 2009, 02:04

Windows 7 USB kurulumu

1. Windows 7 USB kurulumu
    2. USB Hazırlanışı
    3. Bootable USB tanımlama
    4. Diskimizi hazırlıyoruz
    5. Bölümleme Kontrolü
    6. UltraISO ile Sanal Sürücü
    7. Sanaldan USB'ye
    8. Son Kopyalama

Netbookların popüler olduğu günümüzde artık DVD oynatıcılar bir fazlalık. USB disk üzerinden Windows 7 RC'yi kurabilirsiniz...

Yeni Windows 7'yi denemek istiyorsunuz, boş DVD'niz veya DVD yazıcınız
      yok veya netbook'unuzda bir DVD oynatıcı dahi yok. Yine de Windows 7
      RC'yi deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, zaten çoğumuzda olan
      programlar ve bir USB disk. Listemizi daha düzenli yazarsak:

İhtiyaçlarınız:

En az 4 GB'lık bir USB bellek (Eğer Windows XP kullanıyorsanız, 4 GB'lık bir USB harici disk)

Sanal disk uygulaması: UltraISO

..ve tabii ki Windows 7 RC kurulum ISO dosyası

İndirin: Windows 7 RC ( bryantuz arkadaşımızın konusu )
      İndirin: UltraISO Download

UltraISO yerine, bilgisayarınızda sanal CD/DVD sürücü oluşturabilen Deamon Tools gibi herhangi bir diğer program da olabilir. Biz yine buradaki örneğimizde UltraISO'yu kullanacağız.

Burada dikkat edilmesi gereken şey,
      anakartınızın USB Diskleri desteklemesi. Eğer çok eski bir anakartınız
      yoksa, bu destek zaten mevcuttur. Ama yine de uyaralım, anakartınız USB
      disklerden boot özelliğini desteklemiyorsa, kurulum yapabileceğiniz tek
      ortam yine DVD sürücüsüdür.

Bu yöntemin en büyük avantajı ise USB 2.0 kullanıyorsanız, çok daha hızlı bir kurulum gerçekleştireceksiniz.

USB Hazırlanışı

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 1q37o1

Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızda yönetici
      yetkiniz olması gerekiyor.Cmd ye sağ tıklayın yönetici olarak çalıştır
      deyiniz.

1. USB'deki bilgileniz gidecek! Öncelikle USB diskinizi bilgisayarınıza takın ve içindeki dosyaları mevcut sabit diskinizde (örneğin D: sürücüsü gibi) güvenli bir yere kopyalayın...

2. Bilgisayarınızda yönetici hesabınızla açın

Eğer Windows XP kullanıyorsanız:
      Başlat > Çalıştır'a girip CMD yazın...

Eğer Vista kullanıyorsanız:
      Başlat > Aramaya Başla çubuğuna CMD yazın ve çıkan cmd.exe'nin üzerine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'a tıklayarak başlatın.

Bootable USB tanımlama

ADIM 1:

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 14t975z

Şimdi USB diskimizi biraz daha yakından tanımamız gerekiyor. Hemen merhabalaşalım. Açtığımız komut satırı ekranına
      DISKPART yazıp enter'a basın.

ADIM 2:

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 1z5j03d

Şimdi USB diskimizi bulalım. LIST DISK
      yazın ve enter'a basın. Göreceğiniz sizin bilgisayarınızda bulunan tüm
      disklerdir. Burada kesinlikle dikkat etmeniz gereken, yanlış diski
      seçmemelisiniz. Örneğin benim 4GB'lık USB belleğim DISK 3 olarak
      belirtilmiş. Şimdi USB Belleğinize karşılık gelen diskinizin numarasını not alın biz buna DISKNO şeklinde isim vereceğiz. Aşağıdaki komutlarda DISKNO yazılan yerlere USB Diskinizin numarasını girin..
      .

Windows XP Kullanıcıları için Not:
      Vista USB bellekleri flash bellekleri burada gösterecktir. Ama Windows
      XP bu bellekleri görmeyebilir. O yüzden Windows XP kurulu bir
      sistemdeyseniz, Flash bellek yerine, Harici USB Disklerle bu işlemi
      gerçekleştirmelisiniz.

ÖNEMLİ YANLIŞ DİSK NUMARASI BİLGİSAYARINIZDA VERİ KAYBINA NEDEN OLABİLİR. O YÜZDEN DİSK NUMARASINI ALIRKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN

Diskimizi hazırlıyoruz

Disk numaramızı alırken dikkatli davrandıktan sonra, sırasıyla aşağıdaki komutları uygulayın:

SELECT DISK DISKNO
      Benim diskimin numarası 3 olduğu için ben SELECT DISK 3 şeklinde giriyorum.

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS
      Diskimizi NTFS olarak biçimlendiriyoruz. Format
      bir süre sürebilir. Eğer burada hata alıyorsanız, FORMAT FS=FAT32
      komutunu da kullanabilirsiniz.

ASSIGN

EXIT

Not: Komut Satırı penceresini kapatmayın, onunla daha işimiz olacak

Bölümleme Kontrolü

Eğer tüm bu işlemleri tamamladıysanız aşağıdaki mesajları görmüş olmanız gerekiyor.

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 3094sph

UltraISO ile Sanal Sürücü

NOT: Eğer bir DVD sürücünüz varsa veya ISO dosyasını zaten DVD'ye yazmışsanız, bu kısmı geçebilirsiniz.

Diskimizin işlemi bittikten sonra, UltraISO ile elimizdeki ISO dosyasını geçici olarak sanal bir DVD olarak göstermemiz gerekecek.

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 352gbjr

UltraISO'yu açın ve Araçlar menüsünden Sanal Sürücüye Ekle'yi seçin. UltraISO zaten kurulumda bilgisayarınıza sanal bir sürücü ekliyor. O yüzden Bilgisayar klasöründe başka bir CD sürücü görmüşseniz şaşırmayın.

Karşımıza çıkan ekranda, İmaj Dosyası yazan kısmın sağındaki ... işaretine basarak, indirmiş olduğumuz ISO dosyasını seçin.

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 2mxfywm

Ekle düğmesine bastığınızda Bilgisayarım klasöründe yeni bir DVD içinde Windows 7 RC DVD'sini görmüş olacaksınız.

Sanal Sürücünüzün Sürücü harfini not edin. Kullandığım sistemde bu G: sürücüsü olarak gözükmekte, örneklerimde G: sürücüsünü göreceksiniz.

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * Km6vb

Böylelikle sanal sürücümüze ISO dosyasını yüklemiş olduk. Peki USB'mize?

Sanaldan USB'ye

Komut Satırı ekranına tekrar geri dönelim. Şimdi elimizde iki tane yeni sürücü var: USB Diskimiz ve sanal DVD'miz...

Bilgisayar klasörünü açarak her ikisinin de sürücü harflerini not
      edin. Benim sistemimde önceki sayfada belirttiğimiz gibi sanal sürücüm G: idi, ve USB sürücümün harfi ise N:

Komut satırında sanal sürücünüzün harfini ve : yazın

G:

Enter'a basın. Daha sonra sanal sürücü içindeki Boot klasörüne girmeliyiz.

CD BOOT

Aşağıdaki satırda USB diskimin sürücü harfi olduğu için N:
      kullandım. Siz bu satırda kendi USB'nizin sürücü harfini yazmalısınız.

BOOTSECT.EXE /NT60 N:

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * 2a947m8
      Yukarıdaki ekran görüntüsündekine benzer bir yanıt almış olmalısınız.

Son Kopyalama

Windows 7 USB kurulumu [ Resimli Anlatım ] * Dwqoaw

Şimdi sanal DVD sürücünüzü açın ve CTRL + A'ya
      basarak tüm klasör ve dosyaları seçin, üzerine sağ tıklayarak Gönder
      menüsünden USB sürücünüzün adını seçin

Bu işlem biraz uzun sürebilir.

Artık sistemi başlatabilecek bir USB sürücünüz var. Ama anakartınızda
      da yapılacak işlemler var. Şimdi yapılacak tek şey, bilgisayarınızı USB
      sürücüsünden başlatacak şekilde ayarlamak...

Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Daha Windows unuz yüklenmeden Boot seçeneklerine gelin. Kimi BIOS'larda bu F12'ye basarak, kimlerinde F2 veya ESC'ye basarak Boot seçeneklerine girebilirsiniz.

Bu seçeneklerde USB sürücüsünü seçin. USB diskiniz Hard Disk
    kategorisinde görünecektir. Yani Hard Drives'ı seçip, oradan da USB
    diskinizi seçerek bilgisayarınızı başlatın.

Forum Saati Cuma Nis. 26 2024, 16:16