-.:::Prowebciyiz.Tr.Cx-Community:::.-

-.:::Prowebciyiz.Tr.Cx-Community:::.-

Türkiyenin Yeni Ama Bi O Kadar da Rakipsiz Türk Forumu

AnasayfaAnasayfa  AnasayfaAnasayfa  Ziyaretçi DefteriZiyaretçi Defteri  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Türkiyenin Yeni,Ama Bi O Kadar da Rakipsiz Türk Forumu"na Hoş Geldiniz!!!-Forumumuzda Aradığınız Bilgi Ve Paylaşımın Doruklarına Ulaşacaksınız!!!- [Admin]-
Sayın üyelerimiz Ve Misafirlerimiz!!! PhpBB Ve Yetkin AltYapısıyla Oluşturduğumuz Bu Sitenin Bize Sağladığı Dezavantajlar,Veritabanının Yedeklenememesi Ve Çok  Fazla RAhatsız Edici Reklam Yayınlamaları Sebebi İle En Kısa Zamanda Web Sitemizi (Veri Tabanı Ve İçerikler dahil)Taşımayı Düşünüyoruz!!!-Yaklaşık 1 Ay Gibi Kısa Bir Sonra Web Sitemiz Ve Host"u tamamen yenilenecek ve adresi "http://prowebciyiz.co.cc" Ve Sürümü"Vbulletin" olarak değişecek VE Şimdiki Forumumuzda Yeni Üye Alımlarına İzin Verilmeyecektir!!! İlginizden Dolayı Teşekkür Ediyorum!!!-[Admin]
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Admin

●●тяøч●●

sssda

emre_0042

rapper

ahmet23_38

ali tokgöz

burakmertsnr

SSurvivoRR

ömer

Paylaş | 

Bu Şifreli Bilmeceyi Kimse Bilemedi, Sen Bilebilir Misin ?

YazarMesaj
Admin
Administrator
Administrator

Erkek
Memleket : Ankara
İş/Hobiler : Admin
Lakap : Prodog
Rep Gücü : 3

MesajKonu: Bu Şifreli Bilmeceyi Kimse Bilemedi, Sen Bilebilir Misin ?   Çarş. Nis. 01 2009, 17:42

KAYNAK: 1600 YILININ SIRLI LATİNCE KİTABI

DİL: LATİNCE, İNGİLİZCE'YE ÇEVRİLMİŞ

Kitap Hakkında : 1600 yıllarında basılan, Latince'den İnglizceye çevrilmiş bir kitaptır. Benim kitabımın basını 1982 tarihinindir ve kopyasıdır. Ancak içindeki bilgiler orjinal kitap ile aynıdır. Açtığım konudaki 6 bilmece ve 6 soru, kitabın sadece küçük bir bölümünden aktarıyorum. Kitap İngilizce ve ben Türkçe'ye çeviriyorum.

Sorular 12 katagoriden oluşuyor. Her etapta cevabı bulunan bilmecenin diğer sorusu gelir. Birbiriyle Bağıntılı 6 Bilmece 6 Soru vardır.

1. ETAP

Şifreli Bilmece: ''Ne su birikintisi, ne de bir canlı, belki bir resim, belki bir hayal, belki de bir gerçek''

2. ETAP

Soru: ''Ayna gerçeği yansıtır, gerçeği ne yansıtır ?''
3. ETAP

Şifreli Bilmece: ''En hassası bile savaşta en güçlüsü olabiliyor''

4. ETAP

Soru: '' Beyin ölümsüzdür, ölen nedir? ''
5. ETAP

Şifreli Bilmece: '' Ateşli ok kadar hızlıdır, kaplumbağa kadar yavaştır, tek görünmeyendir ''

6. ETAP

Soru: '' Ölüm başlangıçtır, kaderse düz çizgi, engeli ne düzeltir ? ''

7. ETAP

Şifreli Bilmece : '' Tedavi eden, acıya tuz basan iyi şeytan. ''

8. ETAP

Soru: '' Güneş bir tanrıysa, neden batar? ''

CEVAPLARINIZ DEĞERLENDİRİLİP TAM 1 HAFTA SONRA DOĞRU CEVAP AÇIKLANACAKTIR!!!

CEVAPLAR İÇİN VERİLEN SÜRE 240 SAAT
http://prowebciyiz.tr.cx

Bu Şifreli Bilmeceyi Kimse Bilemedi, Sen Bilebilir Misin ?
1 sayfadaki 1 sayfası